UP THE IRONS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


UP THE IRONS, THE BEST ROCK AND HEAVY METAL WEB RADIO,
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
THE BEST WEB RADIO
Πρόσφατα Θέματα
» Όλα δωρεάν!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty27.01.24 3:58 από animetvgb

» Dead Kennedys Panx Romana In Athens
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty25.07.20 20:16 από cronoschelsea

» Anti Nowhere League Live in Athens 25-1-20 AN club 'official'
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty27.01.20 21:31 από cronoschelsea

» The Morlocks Alive in Athens 18-1-2020
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty23.01.20 13:27 από cronoschelsea

» Cock Sparrer Live In Athens 14-12-19
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty18.12.19 21:30 από cronoschelsea

» AC/DC TRIBUTE CONCERT HIGHWAY TO HELL 2020
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty26.10.19 19:43 από cronoschelsea

» Gang Of Four Live In Athens 27-9-19
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty05.10.19 13:35 από cronoschelsea

» The Fuzztones Live In Athens 26-9-19
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty29.09.19 15:09 από cronoschelsea

» ΟΙ Manowar στην Αθηνα Manowar in Athens Greece
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty16.06.19 21:52 από cronoschelsea

» Φίλες και φίλοι, την Παρασκευή 1-2-19 , και ώρα 21:00, ο Akis με την εκπομπάρα του "Heavy metal is the law" !!! Γιά όσους ξέρουν από Heavy metal, αλλά θέλουν να μάθουν και κάτι παραπάνω...Καλή ακρόαση !!!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty01.02.19 14:44 από akis

» The Rumjacks Live in Athens
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty04.11.18 14:47 από cronoschelsea

» Iron Maiden Athens 2018
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty23.07.18 20:34 από Τζίνα

» Jim Morrison
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty03.07.18 15:30 από andreas rocco

» Iron Maiden
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty03.07.18 14:07 από andreas rocco

» ροκ φεστιβαλ 2018
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty25.06.18 23:49 από Βυζαντινος21

»  Iron Maiden - Trought the years (2016)
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty03.04.17 19:47 από cronoschelsea

» Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ UP THE IRONS 10-11-2013
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty03.04.17 19:44 από cronoschelsea

» Τα ροκ ημερολόγια - Ιστορική επανέκδοση
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty03.04.17 19:39 από cronoschelsea

» GALLAGHER & LYLE
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty24.03.17 6:22 από uxk6000

» Η 10η Γιορτή του Βινυλίου και της Μουσικής Vinyl is Back - Εκεί που συμβαίνει! 17, 18, 19 Μαρτίου 2017 στο «Μουσείο Αυτοκινήτου»
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty14.03.17 12:39 από DJL

» 10 VINYL IS BACK – ΤΟ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty14.03.17 12:27 από sissy

» Οι Dropkick Murphys ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty14.02.17 19:58 από Τζίνα

» Το αντίο των θρυλικών Black Sabbath
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty07.02.17 10:47 από DJL

» Vinyl is Back 17-19 Μαρτίου 2017 Γιορτή του Βινυλίου και της Μουσικής
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty21.01.17 0:18 από DJL

» 10 εμβληματικές μασκότ metal συγκροτημάτων και η ιστορία τους
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty19.01.17 23:03 από DJL

» Απίστευτη διασκευή στο “Ήτανε Μια Φορά” του Ξυλούρη από Μάριο Λούπαση- Μάνο Παπαδάκη, με αναφορές σε Iron Maiden & Deep Purple!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty18.01.17 18:12 από DJL

» Kansas ~ Dust in the Wind
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty13.01.17 18:15 από DJL

» Γιάννης Δρόλαπας - Δεν «πρόδωσε» ποτέ την ροκ για τα φράγκα
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty10.01.17 8:31 από DJL

» Όταν οι Motörhead έπαιξαν για πρώτη φορά στην Αθήνα, τον Μάρτιο του 1988
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty30.12.16 13:39 από DJL

» ROCK Ρεβεγιόν 2017 - 31 Δεκεμβρίου στο THESIS ROCK CAFE
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty27.12.16 14:55 από DJL

» Maidenance live at Lazy Club – 30/12/2016
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty24.12.16 19:02 από DJL

» 2016 - Ο μουσικός απολογισμός της χρονιάς!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty24.12.16 16:03 από DJL

» Σαν σήμερα ειπώθηκε για πρώτη φορά η ωραιότερη «Χριστουγεννιάτικη Ιστορία»
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty20.12.16 22:57 από DJL

» Είδαμε «Mouniall» με τον Τζίμη Πανούση στο Can Can
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty19.12.16 23:01 από DJL

» Η αληθινή ιστορία του Magic Bus, που τραγούδησαν οι Τρύπες.
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty19.12.16 22:49 από sissy

» Το παζάρι Δίσκων του An Club & AN Groundfloor (2 χώροι-1παζάρι) ΚΥΡIΑΚΗ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty18.12.16 3:33 από DJL

» Τι σημαίνει η λέξη «ζαβαρακατρανέμια» στο τραγούδι του Νίκου Ξυλούρη;
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty18.12.16 2:40 από DJL

»  VINYL IS BACK for good and is here to stay!!! Τριήμερο μουσικής και...βινυλίων!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty15.12.16 11:31 από DJL

» Πλειστηριασμοί Δίσκων Vinyl is Back Δεκεμβρίου!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty07.12.16 0:50 από DJL

» Νέο άλμπουμ από τους Kreator - Gods Of Violence. Δείτε το Official Video
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty04.12.16 15:54 από DJL

» Maggot Brain-Funkadelic (Maggot Brain-1971)
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty03.12.16 22:41 από sissy

» Η «μεγάλη εικόνα» 6 εξωφύλλων κλασικών δίσκων
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty01.12.16 21:14 από DJL

» Vinyl is Back: Αναλυτικά το πρόγραμμα της μεγαλύτερης γιορτής των δίσκων βινυλίου!
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty29.11.16 12:44 από DJL

» MADE IN GREECE
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty29.11.16 1:10 από DJL

» Παύλος Σιδηρόπουλος & Οι Απροσάρμοστοι - Συνέντευξη του στο Ποπ & Ροκ τον Σεπτ. του 1982
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty26.11.16 13:01 από DJL

» Μοτοσυκλετες ΚΑΙ φιλοι vol 2 - ΠΑΡΤΥ ΡΕΦΕΝΕ Το Σάββατο στις 26 Νοεμβρίου
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty25.11.16 11:24 από DJL

» Ο Τζίμης Πανούσης στο Can Can
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty22.11.16 21:05 από cronoschelsea

» Τάκης Ανδρούτσος - Η κιθάρα των Πελόμα Μποκιού
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty20.11.16 12:19 από DJL

» Η ΓΙΟΡΤΗ-GOIN' THROUGH
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty17.11.16 12:16 από sissy

» Ο PAT TRAVERS ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty16.11.16 22:33 από DJL

Παρόντες χρήστες
7 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 7 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 153, στις 17.03.20 0:22
Πιο αναγνωσμένα θέματα
ΙΝΔΙΑΝΟΙ.......
5 ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΑΒΗ ΠΑΡΑ ΣΤΑ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΟΥΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
10 εμβληματικές μασκότ metal συγκροτημάτων και η ιστορία τους
Φιλίες
ΣΤΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΤΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ ΜΑΣ
Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ UP THE IRONS 10-11-2013
ΟΙ "PAVLOV'S DOG" ΚΑΙ Η "JULIA"
Καλημέρα!... με αναμνήσεις...
Progressive Metal
Up The Irons Party

 

  Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DJL
Admin
DJL


Αριθμός μηνυμάτων : 1280
Ημερομηνία εγγραφής : 18/09/2013

 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη    Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Empty16.03.15 19:21

 Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη Dentro101-612x382


Η Πιπ είναι το μεγαλύτερο δώρο που πήρα ποτέ. Ήρθε στη ζωή μου σε μια εποχή που πίστευα ότι τα είχα όλα υπό έλεγχο, αλλά δεν τα είχα. Εκείνη την πρώτη νύχτα που ήρθαμε αληθινά κοντά, καθόταν λουσμένη στο φεγγαρόφωτο και χαμογελούσε, κι εγώ ήξερα πως αν γνωριζόμασταν καλύτερα θα παντρευόμασταν και θα κάναμε παιδιά.

Το ταξίδι της σχέσης μας ξεκίνησε από έναν καρκίνο στο πανέμορφο στήθος της. Ω! Πώς μου έδειχναν το δρόμο το θάρρος και η δύναμη της! Το μόνιμο χαμόγελο της και το ιδιότυπο χιούμορ της με κρατούσαν όρθιο, αλλά την πιο ισχυρή επίδραση πάνω μου την είχε η ανεπιφύλακτη αγάπη της. Αυτή η αγάπη ήταν γερή σαν αιωνόβια βαλανιδιά, βαθιά σαν τον καταγάλανο ωκεανό και δυνατή σαν τα ισχυρά ρεύματα στα βάθη του.

Η αγάπη της για μένα και ο τρόπος που με έβλεπε ήταν εκπληκτικά.

Πήγε πέρα από τις τραχιές μου πλευρές, πέρα από τη σκωτσέζικη προφορά μου, πέρα από τις βλαστήμιες και την άξεστη συμπεριφορά μου, απομεινάρια του παρελθόντος μου. Έβλεπε μόνο το καλύτερο σ’ εμένα κι είχε ένα μοναδικό τρόπο να το τρέφει και να το καλλιεργεί.
Η θεραπευτική αγωγή της ήταν βάναυση, όπως είναι οι πρωτόγονες ιατρικές μας αγωγές. Εγχείρηση, χημειοθεραπεία, ακτινοβολίες, ορμόνες, πρόωρη εμμηνόπαυση — τίποτε δεν άλλαξε τη θηλυκή ουσία της αγαπημένης μου. Ο πόνος που της προκαλούσαν οι θεραπείες δεν έφεραν ούτε ένα στεναγμό, ούτε καν δυσφορία, και όταν γεννήθηκαν τα παιδιά μας, έλαμπε από τη μητρότητα, τη θηλυκότητα και την απύθμενη αγάπη της.
Η ομορφιά της, εξωτερική κι εσωτερική, τους άγγιζε όλους.

Όταν, επτά μήνες μετά τη γέννηση των διδύμων μας, ανακαλύψαμε ότι είχε γίνει μετάσταση στα οστά, εκείνη ζήτησε συγγνώμη. Εκείνη τη στιγμή δεν σκεφτόταν τον εαυτό της, αλλά εμένα και τα τρία αγόρια μας. Κι ύστερα σηκώθηκε όρθια, ανασήκωσε τα μανίκια της και άνοιξε τον κρουνό της αγάπης της!
Έζησε άλλα τρία χρόνια σχεδόν. Αλλά πώς έζησε!
Έφυγε τη στιγμή που διάλεξε εκείνη, κι έφυγε με το δικό της τρόπο. Όταν κατάλαβε ότι όλα θα ήταν εντάξει, μου έκανε το μεγαλύτερο δώρο απ’ όλα: να είμαι δίπλα της και να της κρατάω το χέρι.

Ήταν 12:50μετά τα μεσάνυχτα- μόλις είχε μπει ο καινούριος χρόνος. Είχε πει ότι ήθελε να τα καταφέρει να φτάσει ως το γύρισμα του χρόνου, και τα κατάφερε — ακριβώς. Όλη η ένταση της αγρύπνιας, όλη η προσπάθεια να γίνουν όλα σωστά, να ειπωθούν όλα όσα έπρεπε να ειπωθούν, έφυγαν μαζί με το πνεύμα της. Έφυγε ήσυχα, έτσι όπως είχε ζήσει όλη της τη ζωή. Και μ’ άφησε χωρίς να έχω καμία αμφιβολία για το ποιος είμαι και γιατί βρίσκομαι εδώ. Το μεγαλύτερο της δώρο ήταν ότι πήρε μαζί της το φόβο μου.

Τώρα οι μέρες μου είναι διαφορετικές, αυτό είναι αλήθεια. Παρόλα αυτά, εκείνη δεν είναι ποτέ πολύ μακριά μου. Τα αγόρια μας δυσκολεύονται — μια αγάπη σαν της Πιπ δεν είναι εύκολο να αντικατασταθεί. Μεγαλώνουν και μεγαλώνω κι εγώ μαζί τους, νιώθοντας την αγάπη της να ανοίγεται μέσα μας σαν τα πέταλα του λωτού και να φωτίζει την πορεία της ζωής μας.
Μ’ αυτά τα λόγια που έγραψα έτσι ακριβώς όπως τα ένιωθα, θέλησα να τιμήσω την αγαπημένη μου, τη μητέρα των παιδιών μου, αλλά και εσάς, και τη ζωή ολόκληρη. Η παρουσία της κοντά μας, μας έκανε καλύτερους.

Κάθε μας επιλογή στη ζωή, ο τρόπος που δρούμε και αντιδρούμε, χρωματίζει την ύπαρξη μας. Η Πιπ κι εγώ επιλέξαμε την αγάπη μας, και παρά τις δυσκολίες, αυτή η αγάπη μου έδωσε ζωή. Διάλεξα τη σκοπιά της ευγνωμοσύνης και όχι της απώλειας και του πόνου. Ω, σίγουρα υπάρχουν μέσα μου κι αυτά τα συναισθήματα, και δεν τα καταδικάζω. Όμως όταν υπερβείς το φόβο, τότε συνδέεσαι με την αγάπη, με την ίδια σου τη θεϊκή φύση και με τη μοναδικότητα σου. Η αγάπη γιατρεύει. Γιατρεύει τις ψυχές μας, γιατρεύει τις σχέσεις μας και μπορεί να γιατρέψει ολόκληρο τον πλανήτη μας. Η γυναίκα μου μοιράστηκε μαζί μου αυτή την αγάπη, κι εγώ θέλω τώρα να τη μοιραστώ μαζί σας.

Την επιστολή έστειλε ο Άρθουρ Πάρκερ μετά το θάνατο της γυναίκας του και δημοσιεύεται στο βιβλίο του Neale Donald Wlasch “Συζήτηση με το Θεό για το Θάνατο” που κυκλοφορεί στα ελληνικά από τις Εκδόσεις Η Δυναμική της Επιτυχίας
Πηγή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.rockradiodjl.com
 
Μια συγκλονιστική επιστολή: Η αγάπη γιατρεύει τις ψυχές μας, τις σχέσεις μας και τον πλανήτη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ
» ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΑΣΙΜΟΥ..............
» Οι Rolling Stones αναστατώνουν τον πλανήτη
» ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΙΜΑ
» Αδελφική αγάπη: 12 λόγοι που την καθιστούν τόσο πολύτιμη!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
UP THE IRONS :: ΓΕΝΙΚΑ KAI ΔΙΑΦΟΡΑ MISCALENIOUS :: ΥΓΕΙΑ HEALTH-
Μετάβαση σε: